E-okul hakkında önemli duyuru!

  • Okullar karne döküm işlemlerini en geç çarşamba günü bitirmeleri gerekmektedir.
  • Özel Eğitim Sınıfında Okuyan ilköğretim öğrencilerinin karne döküm işlemi aynı karne raporlarından alınacaktır. Bu sınıflar için haftalık ders programı oluşturulmamış ise karne boş olarak gelecektir. Bu döneme mahsus karne not işlemleri elle doldurulacaktır.
  • E-okulda görünmeyen okul müdürleri için;


    e-Okul sistemindeki okul müdürleri, İLSİS' ten alınmaktadır.
    Kadrolu okul müdürünün diğer bir okulda  müdür vekili olarak görevlendirilmesi,

aynı okula  diğer bir okul müdürünün vekaleten görevlendirilmesi gibi durumlarda okulda birden fazla okul müdürü görülmektedir. Bu durumda, e-Okul sisteminde görülen müdür adında karışıklıklar ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında; okul listesinde görülmesi gereken müdürün en son görev/görevlendirme tarihi ile diğer müdürün en  son görev/görevlendirme tarihi karşılaştırılmalıdır.  e-Okul sistemi görev/görevlendirme tarihi en büyük olan müdürü okul müdürü olarak e-Okul sisteminde göstermektedir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir hususta, okul müdürünün görev/görevlendirme kaydı dışında müdür olarak atandığı okul için, Ders Tamamlama İşlemleri bölümünde kaydı olmamalıdır. Varsa da bitiş tarihi dolu olmalıdır.
Örnek 1: Ali ÖZTÜRK, Atatürk İlköğretim Okulunda kadrolu okul müdürüdür ve 24/10/2007 tarihinde atanmıştır. Veli TÜRK' te aynı okula 19/10/2007 tarihinde müdür vekili olarak görevlendirilmiştir. Bu durumda e-Okul' da müdür adı bölümünde görevlendirme tarihi büyük olan Ali ÖZTÜRK, müdür olarak görülür. Görevlendirmesi yapılan müdür vekili görünmez. Veli TÜRK' ün okul müdürü olarak görülebilmesi için 24/10/2007 tarihinden daha büyük bir tarihle görev/görevlendirme kaydı olmalıdır.
 ALİ ÖZTÜRK --- 24/10/2007 ---Atatürk İlköğretim Okulu (KADROLU MÜDÜR)
 VELİ TÜRK  --- 19/10/2007 ---Atatürk İlköğretim Okulu (GÖREVLENDİRME MÜDÜR VEKİLİ)
Örnek 2: Yukarıdaki örnekte Veli ÖZTÜRK' için Atatürk İlköğretim Okulunda müdür vekili olarak atanmadan önce yapılmış bir DERS TAMAMLAMA KAYDI varsa onun bitiş tarihi de girilmelidir. Zaten okul listesinde müdür olarak görüneceği için ders tamamlama bilgisine ihtiyaç kalmayacaktır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !